top of page
nav-bg.png
Szerző képeOriental Masszázs

Vár rád egy kényeztető masszázs Győr belvárosában - nyáron is!

Lepd meg magad magad hét különböző fajta kezelésünk egyikével, mert megérdemled! Számunkra a legfontosabb, hogy nálunk a nyugalom szigetén érezd magad, feltöltődj és a masszírozás után új emberként térhess vissza a mindennapokba. Aromaterápiás, balinéz, meleg bambusz, meleg lávaköves, shiatsu, talp és thai masszázs Győr szívében, csak Neked!


Miért egy szuper masszázs Győr közepén, amire szükséged van?


A rohanó hétköznapokban észre sem vesszük, hogy csak gyűlik bennünk a stressz és a feszültség. A stressz hosszú távú hatásai érzelmi és fizikai áldozatokat követelhetnek. Igenis szükségünk van egy-két óra kikapcsolódásra, amihez nem kell messzire mennünk. Hét különböző típusú masszázs, Győr legjobb helyén.


Az Oriental terapeutái Bali legjobb iskoláiban tanulták ki a különböző technikákat és vizsgát tettek a legkedveltebb masszázs fajtákból. Alapkövetelmény, hogy masszőreink Balinéz, Thai, Shiatsu, Bambusz és Meleg lávaköves masszázs képesítéssel rendelkezzenek. A különböző technikáknak és köszönhetően egyedülálló masszázs élményt nyújtanak a relaxálni és a gyógyulni vágyóknak egyaránt.


Amellett, hogy a masszázs Győr belvárosában kíválóan csökkentheti a stresszt, növeli az immunrendszer működését is. Emellett fokozza a mentális egészséget és a jó közérzetet is. Segíthet csökkenteni a fájdalmat és javítja a fizikai erőnlétet.



Az egyik legrégebbi gyógyeljárás


A francia “massage” szó, eredetileg egy görög eredetű kifejezés, jelentése a massein (dörzsölni) szóból ered. Már időszámításunk előtt 4000-ben, Indiában a masszázskezeléseket a jóga mellett terápiás céllal kezdték alkalmazni.


Feljegyzések szerint i. e. 3200 környékén Egyiptomban, i. e. 2700 körül pedig már Kínában is volt hagyománya. Hippokratész (i. e. 460-377) így írt róla:


“A szervezet egészséges működéséhez elengedhetetlen a friss levegő, a testmozgás, a megfelelő táplálkozás, valamint a gyógyfürdő és a masszázs is. A római birodalom orvosai reumás betegek, sérült katonák kezelésére használták.”


A kezdeti időszakban Indiában a masszázst egészségügyi és rituális célból is végezték, de egy idő után már a sportolást is masszázzsal egészítették ki. Úgy végezték a végtagokon a műveleteket, mintha a gonoszt akarták volna kinyomni a testből. Az ősi indiai orvosi tudást a Szútrák tartalmazták, melyek az ősi ajuvédikus orvoslás alapjainak tekinthetőek. Időszámítás előtt 1800 környékén keletkezett az ajurvédikus kezelési mód, amely típusú gyógykezelések elmaradhatatlan részét képezi a masszázs, ezt az arcon kezdték, majd a törzsön és végül végtagokkal fejezték be. Az általuk alkalmazott gyógyszerek három csoportba voltak oszthatók: a növényi eredetűek (növények, gyümölcsök, virágok), az állati eredetűek (méz, viasz, olajok), és az ásványokból kinyertek (fémek, mészkő, drágakövek). Rituális szertartásaik alkalmával illatos olajokkal kenték be a testet, ezután megfürödtek az általuk szentnek tartott Gangesz folyóban. A Kelet más ősi népei, az asszírok, babilóniaiak, médek és a perzsák a masszázst gyógykezelésként használták, legfőképp a sebesült katonák gyógyítására.


Lépj ki a hétköznapok monotonitásából, Rád is bármikor vár egy kényeztető és energizáló masszázs Győr belvárosában. Lepd meg magad vagy ismerősöd még ma!


25 megtekintés

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page